• Kategorie
  • Szukaj
  • Sukienki mini

Kończy się wyraźnie nad kolanem i około 10 cm pod pośladkiem. Sukienka mini jest już z nami ponad pół wieku i nie zamierza znikać ze światowych wybiegów. Mało tego, ewoluuje z coraz to nowymi trendami i nie ma zamiaru oddać pola swoim dłuższym odpowiedniczkom. Dowiedz się, jak nosić mini w XXI wieku, aby wyglądać seksownie i zalotnie, bez cienia kiczu i tandety.

Sukienka mini – damska tajna broń

Odpowiednio dobrana sukienka, krótka i seksowna, sprawia, że nie można przejść obojętnie obok kobiety. Choć historycznie minisukienki pojawiały się już 6000 lat temu, to minisukienka, jaką znamy dziś, jest tworem lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo że kilku projektantów chętnie przypisywało sobie ich stworzenie, to tak naprawdę skracane domowymi sposobami suknie powstawały w zaciszach londyńskich domów. Pierwszą projektantką, która w swoich butikach oferowała krótkie sukienki na sprzedaż, była Mary Quant.

Sukienki mini od wieków budziły kontrowersje. Zanim trafiły na ulice, były zarezerwowane wyłącznie dla łyżwiarek i tancerek kabaretowych, a do dnia dzisiejszego ich noszenie jest zakazane w niektórych krajach muzułmańskich. W minisukience nie zwiedzimy także wielu miejsc związanych z wiarą, m.in. świątyni katolickich we Włoszech czy na Malcie.

Na jakie okazje zakładać sukienkę mini?

Minisukienki traktowane są jako typowy strój wakacyjny i noszenie ich może być uznane za niestosowne np. w miejscu pracy. Zrezygnować z nich należy w oficjalnych sytuacjach, jednak poza nimi – warto odsłonić nogi.

Jest to idealny ubiór na wszelkiego rodzaju imprezy i to nie tylko w letnich miesiącach. Bale sylwestrowe czy karnawałowe to doskonała okazja do założenia minisukienki. To także idealny strój na wyjście do klubu, drinka z przyjaciółmi lub randkę. Wydłużają optycznie nogi, a szczególnie dobrze wyglądają w zestawieniu z butami na wysokim obcasie. W zimowych stylizacjach śmiało można je nosić wraz z kozakami z wysoką cholewką, w tym z sięgającymi za kolano muszkieterkami.

Najpopularniejsze fasony krótkich sukienek

Sukienki mini, z racji swojej długości, najczęściej mają dopasowane spódnice, choć można spotkać także modele rozkloszowane. Warto jednak zadbać, aby pod taką kreację nie zakładać zbyt skąpej bielizny, ponieważ przy schylaniu trzeba niezwykle uważać, aby nie odsłonić pośladków.

Minisukienka może być strojem bardzo seksownym, a wręcz wyzywającym, jednak wcale nie musi. Dostępne są modele o romantycznym charakterze, z kwiecistych tkanin, ozdobione falbanami.

Równie popularne są trapezowe minisukienki. Jest to klasyczny model wylansowany przez modelkę Twiggy. Ma on z reguły dość zabudowaną górę, dzięki czemu sukienka jest zalotna, jednak nie epatuje seksapilem nadmiernie.

W przypadku kreacji zimowych częstym zabiegiem projektantów jest zastosowanie długich rękawów w połączeniu z krótkim dołem, który tworzy bardzo spójny wygląd wraz z grubymi, czarnymi rajstopami. Jest to model, który sprytnie tuszuje mankamenty sylwetki w okolicy talii i pozwala na maksymalne optyczne wydłużenie sylwetki.

Bardzo modnym w ostatnich sezonach fasonem są oversize'owe sukienki mini. Ich krój jest obszerny, wręcz luźny, jednak kończy się w połowie uda, dzięki czemu cała sylwetka wygląda na znacznie szczuplejszą niż w rzeczywistości.

Krótkie sukienki w najróżniejszych fasonach i kolorach znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Wierzymy, że w naszym asortymencie bez trudu znajdziesz kreację, dzięki której wyeksponujesz swoje zgrabne nogi.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny